Eğitim Dili

Telegram Hesabı Nasıl Silinir

30.06.2022
0 / 5

Your page rank:

Telegram hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını bu yazımızda öğreneceksiniz. 2022 yılında bir Telegram hesabına sahipseniz ve nasıl silineceğini yer alan adımlar sayesinde öğrenin.

Telegram son yıllarda ülkemizde popüler hale gelen mesajları şifreleyen ve bir sürü özelliklere sahip mesajlaşma uygulamasıdır. Yeni bir mesajlaşma uygulamasına geçiyorsanız Telegram hesabınızı silmenin vakti gelmiştir.

Telegram diğer uygulamalara geçiş sağlamıyor yani yedeklerinizi başka bir mesajlaşma uygulamasına aktarmıyor. Bu yüzden sizlere Telegram hesabınızı nasıl silebileceğinizi gösteren adımlar hazırladık.

Neden Telegram Hesabı Silinir?

Telegram diğer mesajlaşma uygulamalarına göre birçok özelliklere sahip olsa da, Telegram hesabınızı devre dışı bırakmak isteyebileceğiniz birkaç neden var. Telegram’ı silmek isteyebileceğiniz birkaç neden:

  • Telegram artık sizin için en iyi bir uygulama değil

Çok sayıda anlık mesajlaşma uygulaması mevcut olduğundan, Telegram’ın artık ihtiyaçlarınız için en iyi mesajlaşma uygulaması olmaması ihtimali var. Belki de Telegram artık istediğiniz gibi çalışmıyordur.

  • Arkadaşlarınız Telegramdan Ayrılıyor

Belki bazı arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz artık Telegram’da değildir. Bu nedenle onlarla bağlantınızı kaybetmemek için Telegram yerine başka uygulamalara geçiş yapıyorsunuzdur.

  • Telegram’ın politikaları sizi endişelendiriyor

Telegram diğer uygulamalara göre yasa dışı faaliyetlerin buluşma merkezi olmuş durumdadır. Çeşitli Telegram kanalları suça yönelik işler yaptığı için bu sizi endişelendiriyor olabilir. Telegram’ın açık politikaları ve geniş topluluk yelpazesi insanların Telegram hesaplarını silmelerine neden olmuştur.

  • Telegram’a güvenmiyorsunuz

Telegram, varsayılan olarak sohbetleri şifrelemez ve güvenlik modeli bazıları tarafından eleştirilir. Rakibi Signal ile karşılaştırıldığında genellikle güvenlik ve mahremiyet konusunda daha fazla güvenle görülüyor.

Telegram Hesap Silme Linki

Telegram Hesap Silme Linki

Telegram Hesabı Nasıl Silinir

Telegram hesabınızı silmek için  My Telegram web portalına gidin. Uluslararası numara biçimini kullanarak Telegram telefon numaranızı girin ve ardından İleri’yi tıklayın

Sizlere SMS olarak değilde,  Telegram aracılığıyla bir onay kodu gönderilecektir, bu nedenle kodu almak için Telegram hesabınıza erişebildiğinizden emin olun.

Kodu “Onay kodu” kutusuna girin ve Oturum Aç ‘ı tıklayın.

Bir sonraki ekranda, Hesabı Sil bağlantısını tıklayın. Mevcut metin kutusuna ayrılma nedeninizi yazın. Hazır olduğunuzda Hesabımı Sil düğmesine basın.

Komut isteminde kırmızı Evet, Hesabımı Sil seçeneğini seçin ve hepsi bu kadar. Telegram hesabınızı ve verilerinizi kalıcı olarak siler.

[faq-schema id=”5264″]

Telegram Hesabınızı Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız

Telegram hesabı nasıl silinir sorunun cevabı alsında çok basittir. Telegram 6 boyunca etkin olmayan hesapları otomatik siler. Ancak isterseniz bu zamanı siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Telegram’ın profilinizi silmeden önce ne kadar beklemesi gerektiğini ayarlayabilirsiniz. 1 ay, 3 ay veya 1 yıl gibi zamanları seçerek hesap silme zamanını ayarlayabilirsiniz.

Telegram uygulamasının Android ve iOS uygulamalarından birini kullanıyorsanız hesabı sil seçeneğini ayarlardan bulabilirsiniz. Telegram uygulamasına girdiğiniz zaman sol üst köşede bulunan üç çubuklu menü düğmesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin. Ardından, Gizlilik ve Güvenlik sayfasına gidin ve Hesabımı sil bölümünden hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz. 

Telegram hesabızını donduramazsınız. Geçici kapatma diye bir seçenek yoktur. Sadece belli süre sonra hesabımı sil diye zaman seçebilirsiniz. Belli zamanı seçtikten sonra Telegram uygulamalarını bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

İndirin : Android | iOS (Ücretsiz)

Telegram hesabınızı silmek için bir tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır. Telegram hesabımı sil seçeneği uygulama içerisinde yer almıyor. Telegram hesabımı sil linkine yalnızca web’den erişilebilir. Bu, masaüstünde ve herhangi bir mobil tarayıcıda çalışır.

Telegram Hesap Silinirse Ne Olur?

Telegram hesabınızı silmeden önce bunları bilmelisiniz.

Hesabınızı sildiğinizde Telegram, tüm sohbetleriniz ve verileriniz tamamen silinir. Hesabınız kalıcı olarak sonlandırılır ve mesajlarınız ile kişileriniz geri alınamayacak şekilde silinir.

Oluşturduğunuz kanallara ve gruplara gelince, Telegram’ı silseniz bile normal şekilde çalışmaya devam edecekler ve mevcut yöneticiler ayrıcalıklarını koruyacaklar. Tek yönetici olmanız durumunda, Telegram rastgele bir aktif üyeyi yeni yönetici olarak seçecektir.

Üstelik Telegram, en az birkaç gün boyunca aynı telefon numarasıyla yeni bir hesap oluşturmanıza izin vermez. Ayrıca, spam ile ilgili bir nedne dolayı hesabınız Telegram üzerinden banlandıysa hesabın silinmesi, banı kaldırmaz.

Telegram’dan Ayrılmadan Önce Verilerinizi Nasıl Dışa Aktarırsınız?

Telegram hesabınızı geçici olarak kapatmanıza izin vermez. Telegram’ı sildikten sonra, sadece tekrar giriş yaparak işlemi geri alıp hesabınızı canlandıramaz veya eski metinlerinizi okuyamazsınız.

Neyse ki Telegram, ileride başvurmak üzere kaydetmek istediğiniz herhangi bir konuşma olması durumunda masaüstü istemcilerinde bir dışa aktarma seçeneği sunar.

Kullanmak için PC’nize Telegram uygulamasını yükleyin ve oturum açın. Navigasyon menüsünü ortaya çıkarmak için sağ üst köşedeki üç çubuğa tıklayın ve Ayarlar ‘ı seçin . Telegram Verilerini Dışa Aktar seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın .

Bunu girin ve dışa aktarmak istediğiniz veri türünü seçin. Hangi sohbetlerin çıkarılacağını, genel kanalların hariç tutulup tutulmayacağını, arşivin video veya GIF içermesi gerekip gerekmediğini, dışa aktarma biçimini ve daha fazlasını özel olarak seçebilirsiniz. Hatta sadece geçmişte Telegram’a gönderdiğiniz çıkartmaları indirme olanağına sahipsiniz.

Dışa Aktar’a tıklayın ve verilerinizin boyutuna bağlı olarak Telegram, çıkarma işlemini birkaç dakika içinde tamamlayacaktır. Dosyayı görüntülemek için Verilerimi Göster’e dokunun .

İndirin: Mac için Telegram | Windows | Linux (Ücretsiz)

Telegram Silme Zamanı Geldi mi?

Telegram, birçok platformda kullanılabilen çok yetkin bir mesajlaşma platformudur. Ancak Telegram’dan ayrılmaya karar verdiyseniz, bu yöntemler Telegram hesabınızı silmenize ve sohbet verilerinizi yerel olarak bilgisayarınızda saklamanıza yardımcı olacaktır.

Dijital konuşmalarınız için hala yeni bir yuva arıyorsanız, deneyebileceğiniz bir dizi Telegram alternatifi var.

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Tiktok Jeton Fiyatları

Konuşanlar Ücretsiz Nasıl İzlenir

Paribu Üyelik Silme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.