Eğitim Dili

Teknolojinin Zararları Nelerdir?

27.01.2019

Teknolojinin zararları nelerdir, kısaca, teknolojinin yararları ve zararları, ilgili sözler, ilgili sözler, 5 tane zararı gibi detayları başlık halinde öğrenin.

0 / 5

Your page rank:

Bu yazımızda teknolojinin zararları konusunda bilgiler vereceğiz. Günümüzde herkesin sıklıkla kullandığı teknolojik aletler belli bir süre sonra insanlara ne yazık ki zarar verebiliyor. Her ne kadar teknolojinin yararları da olsa bile zararlarını görmezden ne yazık ki gelemeyiz.

Her yıl teknolojik aletlerin gelişimi sürekli ilerliyor ve insan yaşamını kolaylaştırıyor fakat teknoloji yanlış kullanıldığından insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Teknolojinin zararları konusunda bu yazımızı okuyunca ne derece zararlarının neler olduğunu daha net öğreneceksiniz.

Teknolojinin Zararları Nelerdir?

Teknolojinin yararları konusunu anlatmıştık. Teknoloji iyi yönde kullanıldığında çok yarar sağlar ancak iyi şekilde kullanılmadığı zaman teknolojinin zararları ortaya çıkabilmektedir. Kısaca madde madde şeklinde bu zararları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 • Araç teknolojinin gelişmesiyle her yıl trafiğe çıkan araç sayısı arttı ve araçların çıkardıkları egzoz dumanları ozan tabakasına zarar vermeye başladı.
 • Daha fazla kağıt üretmek için ormanlardaki ağaçlar bilinçsiz bir şekilde kesilmeye başlandı. Böyle giderse Dünya’da orman diye bir şey kalmayacak. Ayrıca ağaçların azalmasıyla birlikte oksijen miktarı da azalıyor.
 • Sanayileşmeyle birlikte fabrikaların bacalarından çıkan zararlı dumanlar hem havaya zarar veriyor hemde fabrika çevresinde yaşayan insanların yaşamlarını olumsuz bir şekilde etkiliyor.
 • Zararlı duman yükseliyor ve havaya karışıyor bu durumda asit yağmurları ortaya çıkabiliyor.
 • Teknolojinin zararları: Gemi yoluyla taşınan petrol vb. kimya atıklar bazen denize veya okyanusa karışabiliyor bu durumda su kirliliği de ortaya çıkıyor.
 • Uzun bir süre kullanılan teknolojik aletler insan beynine zarar verebiliyor. Beynin elektriksel aktivitesini ve işleyişi bozmaktadır.
 • Artık teknoloji bağımlılığı diye bir kavram ortaya çıktı, insanlar birbiriyle muhabbet etmek yerine teknolojik aletler ile vakit geçirmeyi tercih ediyor, bu durumda insan ilişkileri zayıflıyor.
 • Her ne kadar bilgiye ulaşmak teknoloji sayesinde kolay olsa da insanlar bilgilerin ne kadar doğrulu olduğunu artık pek önemsemeden bilgiyi kullanıyor.
 • Teknolojinin zararları arasında obeziteye yakalanma riski de vardır. İnsanlar artık çok hareket etmiyor bütün gününü oturarak video izliyor ve sosyal medyada geçiriyor.
 • Sürekli cihazlara bakıldığı zaman boyun ağrısı gibi şikayetler meydana geliyor.
 • Bazen sosyal medyada paylaşılanlar çocukların ilgisini çekiyor ve zihinsel gelişimlerinde olumsuz tepkimelere neden olabiliyor.

Teknolojinin Zararları 5 Tane

Öğrenciler tarafından 5 tane zararı sürekli araştırılıyor, bundan dolayı kısaca aşağıya 5 zararını ekledik. Aynı zamanda münazaraya hazırlanan öğrenciler içinde yararlı olabiliyor.

 • Teknolojik aletlerde çok vakit geçirmek insan yaşamına zarar verir.
 • Teknolojik aletlerin yaymış olduğu zararlı etkilerden beyin olumsuz etkilenir.
 • Teknolojiye bağımlı olan insanlar asosyal insanlar haline gelmektedir.
 • Göz sağlığımızı olumsuz etkiler ve genç yaş da gözlük kullanmak zorunda kalabiliriz.
 • İnsan ilişkilerine zarar verir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Bu ne yani dedi ki:

  Bu ne yani

 2. melek dedi ki:

  Harika olmuş teşekkürler

 3. Kaan dedi ki:

  HARİKA OLMUŞ

 4. final bornova öğrencisi dedi ki:

  çok teşekkürler harika olmuuuuş

 5. İsimsiz kahraman dedi ki:

  Cok guzellll

  1. aj dedi ki:

   Kjajkaja

   1. poyraz aslan dedi ki:

    Delirdiniz mi iğrenç olmuş

    1. alperen dedi ki:

     hehe senoylesan hehe

 6. S dedi ki:

  Bok gibi

  1. kaslarfas jutdo dedi ki:

   doğru

 7. ıyyyyy dedi ki:

  iyreng

 8. . dedi ki:

  çok biliyosan sen yaz milletin yazdığı şeyi oturduğun yerden eleştiriyon

 9. sağane la dedi ki:

  iyi

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.