Eğitim Dili

Onur Belgesi Nedir? Kimlere Verilir?

14.01.2019

Onur Belgesi nedir, kimlere verilir, 2019 Eğitim-Öğretim yılında bu belgenin hangi şartlar ile kimlere verileceği konusunda bilgileri öğrenin. Bu belgeyi alıp almadığınızı da öğrenmiş olursunuz.

0 / 5

Your page rank:

Bu yazımızda onur belgesi nedir, onur belgesi kimlere verilir, şartları nelerdir gibi detaylara yer vereceğiz. 2019 yılında onur belgesi öğrenciler tarafından nasıl alınabilir gibi başlıklarda yazımız içerisinde bulunuyor. Onur belgeleri teşekkür, takdir gibi belgelerin yanında da verilebilirken, bu belgeler olmaksızın da onur belgesi verilmektedir.

2018 -2019 Eğitim-Öğretim yılına girdik, artık öğrenciler 15 tatil ve yaz tatillerine girmeden önce teşekkür, takdir ve onur belgesi alabilmek için ellerinden geleni yapmaya başladılar. Öğrenciler derslerinde göstermiş oldukları başarılarla bu belgeleri alabilmektedirler.

Onur Belgesi Nedir?

Onur Belgesi 15 tatil ve yaz tatillerinde karne verileceği zaman aşağıda yer alan şartları taşıyan öğrencilere verilen bir belgedir. Teşekkür, Takdir belgelerinin yanında da verilebilir, ya da yalnızca tek olarak da onur belgesi verilebilir. O nur belgesini almanıza için teşekkür belgesi ya da takdir belgesi almanıza gerek yoktur.

Onur Belgesi Kimlere Verilir?

Onur belgesi şartları taşıyan her öğrenciye verilebilir. Öğrenci bu taşıdığı şartlar sayesinde onur belgesini almaya hak kazanabilir. Resmi Gazete’de yayımlanan şartlar aşağıda yer almaktadır.

Şartları Nelerdir?

 1. Ödül ve disiplin not önemli değildir. Bu belgeyi alabilmek için derslerinizin çok iyi olmasına gerek yoktur. (Ancak yine derslerinize önem veriniz. Takdir belgesinin yanında onur belgesini almanızda çok güzel olur.)
 2. Türkçeyi güzel kullanıp, çevresine bu konuda örnek olan öğrenciler
 3. Sosyal etkinliklere katılan, bilimsel projelerde yer alan, yapılan çalışmalara liderlik eden, okullarda yapılan etkinliklere katılım sağlayıp destek olan öğrenciler
 4. Okul kurallarına uyup, okul araç-gereçlerini koruyup, bunlara uymayan arkadaşlarını uyarması
 5. Görgü kuralları ve insan ilişkilerinde uyumlu olma
 6. Trafik kurallarına uymak.
 7. Bilişim araçlarını kullanmada arkadaşlarına örnek olmak.
 8. Okula ve derslere düzenli olarak gelmek, bu yönde arkadaşlarına güzel örnek olma
 9. Yaşlı, yetim, öksüz, güçsüz, engelli ve benzeri durumda olanlara yardım amacıyla yürütülen toplum hizmetlerinde görev almak,
  gibi davranışlarından en az birini gösterenler, öğretmenler ve onur kurulunun görüşü de alınarak takdir ve teşekkür belgesiyle ödüllendirilip ödüllendirilmediğine bakılmaksızın onur belgesi ile ödüllendirilir.
 10. Öğretmenler kurulu, her yıl ders yılı başlangıcında yukarıdaki şartların dışında kendi belirlemiş olduğu şartlar üzerine Onur Belgesi de verebilir.

Onur Belgesinin Örneğini

Onur Belgesinin örneğini aşağıda yer almaktadır.

"<yoastmark

Onur belgesini alan öğrenciler derslerinde ve arkadaşları arasında örnek olan kişilerdir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.