Eğitim Dili

N Harfiyle Başlayan Hayvan İsimlerini Öğrenin

08.05.2018

Dünya çok geniş, milyonlarca çeşit canlı vardır. Bizlerle birlikte hayvanlarda bu dünyada yaşamaktadır, her hayvanın başka bir işlevi vardır ve ekosistemin yürütülmesini sağlar. Bu konumuzda N harfiyle başlayan hayvan isimlerini öğreneceğiz. N harfiyle başlayan çok hayvan yok ama olanlar burada yer alıyor.

0 / 5

Your page rank:

Hayvanlar doğada ekosistemi sağlar ve doğanın düzenli işleyişine yardımcı olur. Aslında hayvanlar insanların işlerini kolaylaştırır. Dünyada birçok çeşit canlı vardır, belkide bilmediğimiz ve keşfedemediğimiz canlılarda vardır. N ile başlayan hayvan isimlerini bilmemek çok doğal çünkü bazı hayvan isimleri çok karışık, kimi Nil Balığı felan diyor ama arkadaşalr N ile başlayan hayvan isimlerinde Nil balığı yoktur.

Günlük hayatımızda ödevlerde, sorularda, oyunlarda N harfiyle başlayan hayvan isimleri sıklıkla karşımıza çıkar. N harfiyle başlayan hayvan ismi denilince hemen aklımıza kolay hayvan ismi gelmez. Çünkü N harfiyle başlayan hayvanların isimleri öyle herkesçe bilinen isimler değildir. ama siz bu yazımızdan sonra N ile başlayan hayvan isimlerini öğreneceksiniz ve N harfi denilince tüm hayvanları sayabileceksiniz.

N Harfiyle Başlayan Hayvan İsimleri

Neon Balığı

Neon Balığı

Neon Balığı

Boyu yaklaşık 2-3 cm civarlarındadır. Tatlı su balığı olduğu için tatlı sularda yaşarlar. Bu balıklara Güney Amerika bölgesinde rastlanır. Akvaryumlarda süs balığı olarak kullanılır. Başı ve gövdesi gümüş renktedir. Kuyrukları ise turuncudur. Çok hızlı hareket ederler.


Nandu

Nandu

Nandu

Nandu bir kuş türüdür ve Nandugiller ailesinden gelmektedir. Boyları uzundur ve 1,5 metreye kadar uzanır. Yaklaşık 20 kilo civarlarındadır. Bu kuş türü Orta Amerika bölgesinde bulunur. Hızlı koşar, kanatları kısa, uzun boylu, gövdesi iri ve uzun bacaklıdır. Tüylerinin rengi gridir. Baş bölgesine doğru tüyleri azalır ve kısalır.


Numbat

Numbat

Numbat

Bu türün asıl adı keseli karınca yiyendir. Ama Numbat adıyla da bilinmektedir. Yırtıcı keseliler arasında yer alır. Myrmecobiidae familuyasına ait bir hayvandır. Genellikle Batı Avustralya bölgelerinde bulunur.


Narval

Narval

Narval

Denizde yaşayan bu canlı, deniz gergedanı olarak bilinmektedir. Memeli bir hayvandır. Genellikle soğuk sularda yaşar. Baş bölgesine yakın 2 adet süzgeci vardır. Burunları uzundur. İri balıkları anımsatırlar. Kuyruğu yaygın balık kuyruklarına benzer. Narvallar saldırgan değildirler, ancak çok fazla rahatsız edilirlerse huysuz olabilirler. Kuzey bölgelerde bulunan denizlerde sürü olarak yaşarlar.


Nudibranch

Nudibranch

Nudibranch

Bu hayvan türü karındanbacaklıdır. Genellikle okyanuslarda yaşayan bu hayvanlar, renklidirler. Birçok türü de bulunur. Çok büyük hayvanlar değildirler, yaklaşık bir ağaç kurdu boyutlarındadır. Bazı türlerinin baş kısmında boynuz şeklinde vücut uzantıları bulunur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. fadime dedi ki:

    Teşekkürler

  2. Şeydanur dedi ki:

    Nil timsahı da var.

  3. Hayrunnisa temel halime temel dedi ki:

    Bizim ülkemizde n harfiyle hayvan var mı acaba

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.