Eğitim Dili

Milli Bayramlar Nedir? Milli Bayramlarımız Kaç Tanedir?

28.10.2020

Milli bayramlar nelerdir? Ülkemizde kaç tane milli bayram vardır? Türk milleti olarak kutladığımız milli bayramlar hangileridir sorusunun cevabını da öğrenin.

0 / 5

Your page rank:

Milli Bayramlar ülkemizde coşkulu ve herkesçe kutlanan bayramlardır. Milli bayramlar sayesinde Türk milleti olarak sevinçli olduğumuz günlerdir. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla birlikte milli bayramlar ortaya çıkmış ve değeri artmıştır.

Türk milleti olarak kutladığımız milli bayramlar hangileridir diye sorular bolca gelmektedir. Sizler için özellikle Sosyal Bilgiler dersi içerisinde yer alan bu sorunun cevabını yazımız içinde cevapladık.

Milli Bayramlar Nedir?

Milli Bayramlar ülkemizde milli birlik beraberliği ön plana çıkaran bayramlardır. Tüm Türkiye’de kutlanan bu bayramlarda ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlar tek paydada birleşir. Ülkemizde birden fazla milli bayram vardır.

Milli Bayramlarımız Kaç Tanedir?

5 tane milli bayramımız bulunmaktadır.

Milli Bayramlarımızın İsimleri

5 tane milli bayramımızın olduğundan bahsettik. Aşağıda bu bayramlarımızın isimleri yer almaktadır. Milli bayramlar sırasıyla listelenmiştir.

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Milli bayramlarımızın isimlerini öğrendik. Ayrıca dini bayramlarımız da vardır, bunları diğer milli bayramlarımızdan ayırmamız gerekiyor. Dini bayramlar ve milli bayramlar farklıdır.

Dini Bayramlarımız Nelerdir

2 tane dini bayramımız vardır.

  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.