Eğitim Dili

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

28.06.2022
0 / 5

Your page rank:

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu sayesinde internet üzerinde yararlı siteleri ve bilgi veren siteleri öğreneceksiniz. Günümüzün büyük bölümünü internet üzerinde geçiriyoruz. İnternet üzerinde sosyal medya platformlarında gezerken birde bizlere bilgi veren paylaşım platformlarına da giriş yapıyoruz. Bu yazımızda bilgi paylaşımı yapan siteleri öğreneceğiz.

İnternette bilmediğimiz bilgileri öğrenme ihtiyacını sürekli duyarız. Bazen aradığımızı kolay bir şekilde bulamayız bu gibi durumlarda bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformlarını kullanmak gerekebilir. Hayatımızı kolaylaştıracak bazı siteler sayesinde zamanda tasarruf edebiliriz. Kimi siteler sayesinde haberleri öğrenirken, kimi siteler sayesinde ilginç bilgileri öğrenebiliriz. Bilgi paylaşım siteleri yaşamın her konusundan bilgiler derleyip bizlere sunuyor. Faydalı siteleri bilmek çok önemlidir. Bu siteler sayesinde en doğru ve iyi bilgileri elde edebiliriz. Sürekli paylaşım yapan bu siteleri gelin birlikte öğrenelim.

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu denilince akla gelen en büyük sitelerden biri Vikipedia sitesidir. Bu site internet var olduğundan beri aktif bir şekilde bilgiler derleyip bizlere sunuyor. Bilgi ararken hemen karşınıza Vikipedia sitesi çıkacaktır. Türkiye’de kurulan farklı amaçlarla hizmet eden bir sürü bilgi siteleri vardır. Kimi siteler soru-cevap mantığında kurulurken, kimi sitelerde gündem ile alakalı haberleri paylaşmaktadır. Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu siteleri ülkemizde çok girilen siteler arasında yer almaktadır. En çok tercih edilen bilgi sitelerini sizlere derledik. bilgi paylaşım net ve doğru bir şekilde yapılmaktadır.

Ekşi Sözlük
Ülkemizde en çok ziyaret edilen bilgi sitelerin başını Ekşi Sözlük çekiyor.  Ekşi Sözlük sitesi sayesinde gündemde olan konuları ve bilgiler hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yazarlar belli bir konuda başlık açar ve diğer yazarlar o konudaki fikirlerini belirtir. Bilgi almak istediğiniz bir konu olduğunda Ekşi Sözlük bilgi sitesini tercih edebilirsiniz.

Gündem başlığı altından bütün konuları görebilirsiniz. Bilgi almak istediğiniz bir konu olursa üst bölümde bulunan başlık, #entry, @yazar kısmını kullanabilirsiniz.

Vikipedi
Google arama motoru üzerinde herhangi bir bilgi ararken vikipedi sitesine denk gelmişsinizdir. Vikipedi özgür ansiklopedi olarak gönüllü yazarlardan kurulmuş büyük bilgi platformların başında geliyor. Vikipedi Türkçe 2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kurulduğu günden beri binlerce bilgiyi bünyesinde barındırıyor. Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu arasında en çok tercih edilen sitelerden biridir. Vikipedi kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir.

Reddit
Bilgi siteleri arasında çok bilinmeyen ancak Dünya’nın en popüler sitelerden biri Reddit sitesidir. Reddit yabancı bir sitedir. 2002 yılında Steve Huffman tarafından kurulmuştur. Reddit sayesinde sosyal medya, haberler ve tartışma platformu gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Reddit sitesinde yapılan bütün paylaşımlar kullanıcılara aittir.

Dünya ve ülkemizde olan haberleri, ilginç bilgileri ve daha fazlasını Reddit sitesinden öğrenebilirsiniz. Reddit her ne kadar yabancı bir sitede olsa siteye girdiğinizde Türkçe içerikli paylaşımları gösteriyor.

Bilgi Paylaşım Siteleri | Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Bilgi Paylaşım Siteleri | Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Bilgi Paylaşım Siteleri

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu içerisinde yer alan bilgi paylaşım siteleri hayatınızı kolaylaştıracak ve birçok problemin çözümü olacaktır. Faydalı siteler kimi zaman ödevlerinize yardımcı olurken, kimi zamanda merak ettiklerinizin cevabını verecektir.

E-Ödev

Öğrenci ve öğretmenlerin sıklıkla kullandığı ödev soru cevap sitesidir. Öğrencileri bünyesinde toplayan bu sitede ödevlerinizi diğer kişilere sorarak hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz. E-Ödev sitesinde uzman kişilerde olduğu için bir ödevi güvenli şekilde sorabilirsiniz. Her dersten uzman kişi olduğu için ödevleriniz ya da sorularınızı bu platforma üye olarak sormak mümkündür.

Site adresi: https://eodev.com

Armut.com

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu olarak sizlere alanında hizmet alabileceğiniz bir siteden bahsetmek istiyorum. Armut sayesinde her sektörden kişiyi bütçenize göre bularak işleriniz yaptırabilirsiniz. Hangi hizmeti arıyorsanız sitede bulunan arama kısmına o hizmeti yazmanız yeterlidir. Aradığınız hizmet alanında sizlere destek verecek kişilerin listesi karşınıza çıkacaktır. Sizlere uygun hizmeti alarak işlerinizi hızlı şekilde yaptırabilirsiniz.

Site adresi: https://armut.com

Kızlar Soruyor

Kızlara merak ettiklerinizi sorabileceğiniz bir sitedir. Kızlar ve erkekler olarka ikiye ayrılıyor. Kızlar erkeklere sorabiliyor. Erkeklerde kızlara soru sorabiliyor. Sorulan soruya hem kızlar hem de erkekler cevap veriyor. Etkileşimin yüksek olduğu sitede merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Günlük hayatta yaşadığınız problemleri, merak ettiklerinizi ve gündeme dair soruları sormak için Kızlar Soruyor platformunu kullanabilirsiniz.

Site adresi: https://www.kizlarsoruyor.com

Technopat

Teknolojiyle ilgileniyorsanız bu site tam size göre, Technopat en yeni teknolojik haberleri yayınlıyor. Kimi zaman ürün incelemeleri yaparak bizleri bilgilendiriyor. Sosyal adlı sitesi bir dorum olarak işlevsel seçenek sunuyor. Teknolojik konularda sıkıntı yaşıyorsanız bu forum sitesine konu açarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Site adresi: https://www.technopat.net/

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu gibi çeşitli bilgi sitelerini paylaştık. Eğer sizlerin de eklemek istediği bilgi sitesi varsa bizlere yorum kısmından ulaşın.

Tiktok Jeton Fiyatları

Konuşanlar Ücretsiz Nasıl İzlenir

Paribu Üyelik Silme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.