Eğitim Dili

Ben Giderim O Gider Ben Dururum O Gider Bilmecesi

30.12.2022
0 / 5

Your page rank:

Ben giderim o gider ben dururum o gider bilmecesi herkes tarafından bilinen yaygın bir bilmecedir. Bu bilmecenin cevabı biraz düşündürür. Bu bilmecede biraz düşünmek gerekir direkt cevap vermek pek mümkün gözükmüyor. Benden bağımsız olarak hareket eden şey nedir? Ben gittiğimde o da gidiyor ama durduğumda durmuyor. Bul bilmeceye verilen cevaplar farklı olabilir. Bu bilmecenin cevabı tek değildir o yüzden aşağıda verilen cevapların tümü doğru olarak kabul edilir.

Ben giderim o gider, ben dururum o gider bilmecesi için birden fazla cevap olduğunu söyledik. Bunun için bir cevap verilmesi yeterlidir.

Ben Giderim O Gider Ben Dururum O Gider Bilmecesi

Bilmece: Ben Giderim O Gider, Ben Dururum O Gider

Ben Giderim O Gider Ben Dururum O Gider Bilmece Cevabı

Bilmecenin Cevabını Gör
Nehir, Akarsu, Gölge ya da Zaman

Bilmece Nedir?

Aklı ve düşünceyi geliştirmek ve diri tutmak amacıyla sorulan sorulara bilmece denir. Bilmeceler sorulurken çoğu bilmecenin içerisinde cevabı da bulunur. Bilmecelerin kim tarafından söylendiği belli değildir. Söyleyeninin belli olmadığı durumlara anonim denir. Eskiden bilmeceler Anadolu’da “asal, elçim, masal, metal, mat, tapmaca, bilmeli, fıcık” kavramlarıyla bilinirdi.

Bu yazımızda Ben Giderim O Gider Ben Dururum O Gider Bilmecesi hakkında bilgiler verdik. Eğer sizlerin de bildiği bir bilmece varsa aşağıda bulunan yorum kutusundan bizlere bu bilmeceleri bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.