Eğitim Dili

Belogent Krem Ne İşe Yarar? Belogent Krem Faydaları

25.06.2022
0 / 5

Your page rank:

Belogent krem ne işe yarar bu krem cilt rahatsızlığı için çok kullanılan kremlerin başında geliyor. Dermatolojik bir rahatsızlığınız varsa doktorlar bu kremi kullanmanızı önerir. Doktorunuz reçeteye dahil ederse kullanın. Belogent Krem deride kaşıntı, kızarıklık ya da böcek ısırmalarında kullanılır. Deride oluşabilecek enfeksiyonlara karşı korur.

Belogent Krem içerisinde bulunan gentamisin ve betametazon maddeleri kremin etkisini artırır ve yoğun bir tedavi imkanını sağlar. Cilt rahatsızlıklarında sık kullanılan krem veya merhem halinde kullanılır ve kullanılması da oldukça basittir. Zarar görmüş bölgeye sürülür ve kolay bir şekilde emilir. Zarar görmüş bölgede bir süre sonra bir rahatlama hissi oluşur.

Belogent Krem Özellikleri 

 • Belogent Krem rengi beyazdır. Merhem bir görünüme sahiptir.
 • Akışkan bir krem değildir. Akışkan olmadığı için cilde sürüldüğünde kolay emilir.
 • Sürülen bölgeye rahatlık hissi verir ve sürekli o bölgede kalmaz.
 • Belogent Krem antibiyotik bir özelliğe sahip olduğu için etkilidir.
 • İster reçeteli isterseniz reçetesiz alabilirsiniz.
 • Fiyatı uygundur.
 • Doktor önermeden kullanmayınız.

Belogent Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Enfeksiyon gelişmiş deri rahatsızlıklarında
 • Deride kızarıklık
 • Deride kaşıntı ve döküntü ile seyreden bazı dermatit türleri
 • Terleme bozuklukları
 • Uyuzluk tedavisinde
 • Sedef rahatsızlığında
 • Böcek ısırıklarında
 • Egzama
 • Ciltte bulunan yaralarda
 • Bebek bezi döküntüsü ve pişik gibi durumlarda kullanılabilir.

Belogent Krem Nereye Sürülür

Belogent Krem nereye sürülür derseniz, bu kremi kullanmadan önce güzelce ellerinizi yıkayınız. Temiz bir el ile cilt rahatsızlığı bulunan bölgeye sürünüz. Çok fazla sürmenize gerek yoktur. Doktorunuzun sizlere önerdiği sıklığı da unutmayınız.

Herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Ancak beklenmeyen ya da bilmediğiniz bir sorun olursa mutlaka doktora gidiniz. Krem çok etkili diye bolca sürmenize gerek yoktur. Bu kremi zarar gören bölgenin tümüne eşit miktarda sürerseniz iyileşmesi hızlanacaktır. Akışkan olmadığı için o bölgede krem emilecek ve rahatlama hissini alacaksınız.

Belogent Krem cilt rahatsızlıklarında çok tercih edilen kremlerden biri olduğu için her bölgeye uygulanabilir. Cilt rahatsızlığı olan bir bölgeye ince tabaka halinde yavaşça sürerseniz o bölge zamanla iyileşir. Bu krem her bölgeye sürülür dedik ancak genital bölgelere asla sürülmez.

Belogent Krem yüze sürülmez. Eğer yüzünüze sürmüşseniz bolca ılık suyla yüzünüzü yıkayınız. Doktorunuzun önerisini dikkate almadan bu kremi kullanmayınız. Reçetesiz satıldığı için bazı kullanıcılar her bölgeye uygulandığı düşünerek yüzüne ya da genital bölgesine bu kremi sürüyor sonrasında istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyor bundan dolayı doktora sormadan kullanmayınız.
[faq-schema id=”5108″]

Dikkat: Belogent Krem küçük çocuklar, hamileler ve kremin içerdiği bazı maddelere alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu gibi durumlara sahip kişiler bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktora sormalıdır. Aksi taktirde bu krem fayda yerine zarar sağlayabilir.

Belogent Krem Kullanıcı Yorumları

Belogent Krem kullanıcı yorumlarına bakıldığında bu kremi kullananların memnun olduğu görülmüştür. Çok araştırılan krem olmasının nedeni de etkili olmasından dolayıdır. Bu krem etkili ve hızlı bir iyileşme sağladığı için kullanıcılar tarafından da çok tercih ediliyor. Belogent Krem genellikle pişik, ciltte oluşan sorunlar ve uyuz gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor. Gelin Belogent Krem kullanıcı yorumları nelermiş onlara bakalım.

Belogent krem ne işe yarar diye internetten araştırdım ve cildimde kaşıntılar vardı bunu kullandım bana iyi geldi öneririm.
Doktorum sedef rahatsızlığım üzeirne bu kremi önerdi. Doktorumun önerdiği sıklıkla kullandım ve faydasını gördüm.
Belogent Krem Prospektüsü okuduğumda antibiyotik özelliğine sahip olduğunu öğrendim. cildimde oluşan yaraya düzenli olarak az miktarda sürdüm ve belli zaman içinde iyileşmeler gördüm. 1 hafta içerisinde yaralarım iyileşti. 
Ben kullanadım ancak herhangi bir yararını görmedim. Tabii belki benim cildime uygun bir krem olmayabilir.   
Guzel bir krem sir sonrası enfeksiyon kaptım vücuda dokuntuler oldu bir günde kuruttu bana cok iyi geldi fakat tek başına değil iğne ve iki hap daha verdi doktorum

Belogent Krem Sivilceye İyi Gelirmi

Belogent Krem sivilce tedavisinde kullanılmaz. O yüzden sivilceniz varsa bu kremi kullanmayınız. Belogent Krem genellikle iltihap olan bölgelerde kullanılan bir kremdir. İçerdiği antibiyotik sayesinde hızla bir iyileşme sağlıyor. Sivilceniz ya da siyah noktalarınız varsa bu kremin size etkisi olmadığı gibi zararda verebilir. Yüze kullanmayınız. Eğer kaşıntı, cilt rahatsızlığı ya da egzama gibi rahatsızlığınız varsa bu kremi kullanabilirsiniz. Bunun dışında yüzde oluşan güneş lekeleri, sivilce ve siyah noktalar için doktorunuzun önereceği kremleri kullanın. Bu krem daha kötü yapabilir.

Belogent Krem Yaraya İyi Gelir Mi

Belogent Krem yaraya iyi gelen kremlerin başında geliyor. İçerdiği antibiyotik sayesinde iltihaplı yaraların hızla iyileşmesine yardımcı oluyor. Yaralara neden olan zararlı durumları ortadan kaldırıyor ve o bölgenin eski haline dönmesine yardımcı oluyor. Eğer cildinizde oluşan bir yara varsa bunun üzerine sürebilirsiniz. Tabii doktor tavsiyesi olmadan sürmeyiniz.

Belogent Krem Fiyat

Belogent Krem Fiyat

Belogent Krem Fiyat

Belogent Krem fiyat olarak çok uygundur. Özellikle etkinliği düşünülecek olursa piyasada bulunan diğer kremlere göre hesaplıdır. Belogent krem 2022 yılında son güncel fiyatlara göre 30 MG olarak 42.05 TL fiyatlara eczanelerde satılıyor. Bu ilaç Farma-Tek İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından satışa sunulmaktadır. Belogent Krem fiyatı 17 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir. Eğer fiyatta değişiklik olursa bu başlık altından sizlere bildireceğiz.

1 Ton Su Kaç TL

Konuşanlar Ücretsiz Nasıl İzlenir

Belogent Krem Yüze Sürülür mü

Belogent Krem yüz bölgesinde çok kullanılan bir krem değildir. Yüz bölgesi çok hassas olduğu için bu konuda kesinlikle doktorunuza sorunuz. Eğer yüzünüzde iltihap ya da kaşıntı gibi bir durum varsa bu kremi yüzünüzde çok uzun bir süre kullanmayınız. Bu krem normla reçeteli olarak satıldığı için istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Belogent Krem Vajinaya Sürülür Mü

Belogent krem ne işe yarar konusunda en çok merak edilen soruların başında Belogent kremin vajinaya sürülüp sürülmediği geliyor. Belogent krem her yüzeye sürülmez. Özlelikle iltihaplı bölgelerde hızla iyileşme sağlar. Vajina bölgesi hassas bölge olduğu için bu krem vajinaya sürülmez. Sürüldüğü taktirde vajina bölgesinde yanma ve kaşıntılara neden olabilir. Bazı durumlarda vajina bölgesi tahriş olabilir.

Vajina değil de doktor tavsiyesi üzerine bu kremi genital bölgenizde oluşan kaşıntı, kızarıklık veya başka bir durum varsa kullanabilirsiniz.

Belogent Krem Prospektüs

Belogent Krem Prospektüs ruhsat sahibi Farma-Tek İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı. Beyan Sok. No:12 Ümraniye/İstanbul tarafından yayınlamıştır. İlaç dağıtım firması tarafından yayınlanan prospektüsü okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Belogent Krem Kortizonlumu

Belogent Krem kortizonlu bir kremdir. Kortizon böbrek üstü bezinin kabuk bölgesinde salgılanır ve iltihap önleyici olarak görev yapar. Bu krem kortizonlu olduğu için iltihaplı yaralar için çok etkilidir ve iyi bir sonuç almanıza yardımcı olur.

Belogent krem ne işe yarar makalesinin sonuna geldik. Bu kremle ilgili sormak ya da paylaşmak istedikleriniz varsa aşağıda bulunan yorum kutusunu kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.