Eğitim Dili

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları

30.12.2022
0 / 5

Your page rank:

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları sayesinde ödevlerinizi hızlı şekilde yapabilirsiniz. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler MEB yayınları tarafından yeni eğitim-öğretim yılında kullanılmaktadır. Toplum İçinde Ben ünite başlığı içerisinde yer alan konularla ilgili soru ve cevapları kitaplarda yer almaktadır. Soruların cevaplarını alanında uzman ekibimiz cevaplıyor. Sosyal Bilgiler öğretmenleri kitaplarda yer alan soruların cevaplarının doğru ve eksiksiz şekilde sizlere hazırlıyor.

Ödevlerinize yardımcı olabilmek ve fikir verebilmek için 5.Sınıf sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları başlığıyla sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınlarının 17. sayfasında Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile ilgili sorulara yer verilmiştir.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları için öncelikle 16. sayfada yer alan Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu adlı metinden yararlanmak gerekiyor. Öğrenciler öncelikle bu metni okumalılardır. Metin öyle uzun olmadığı için kolaylıkla okuyup cevapları bulabilirsiniz. Eğer ben cevabı bir türlü bulamıyorum diyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

A. Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile ilgili aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

Soru: Topluluğun kuruluş sebepleri neler?

Cevap: Ümmiye Koçak tarafından kurulan Arslan Köy Kadınlar Tiyatro Topluluğu köy kadınlarının yaşadıkları zorlukları ve onların hayatlarını anlatabilmek amacıyla 2001 yılında kurulmuştur.

Soru: Arslanköy’deki yaşam nasıl etkilenmiş olabilir?

Cevap: Arslanköy’de bulunan kadınlar tiyatro sayesinde kendilerini anlatma imkanı bulmuş ve birçok sorunu izleyicilere aktarmıştır. Geniş kitlelerce tanınmış ve bu durumdan olumlu etkilenmişlerdir.

Soru: Topluluğun üyeleri kimler?

Cevap: Ümmiye Koçak ve Arslan Köy Kadınları

Soru: Topluluğun kurulmasının sonuçları nelerdir?

Cevap: Topluluğun kurulmasıyla birlikte Arslanköy Kadınları belgesele konu olmuşlar ve çeşitli ödüllerinde sahibi olmuşlardır. Beraber yaptıkları film sayesinde Ümmiye Koçak, New York (Niv York) Avrasya Film Festivali’nde “Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı” ödülünü kazanmıştır.

B. Yaşadığınız yerde fark ettiğiniz bir gelişmeyi yazınız.

Cevap: Yaşadığım yere Halk Eğitim Merkezi açıldı ve kadınlara çeşitli kurslar veriliyor. Halk Eğitim Merkezleriyle kadınlar dikiş nakış kurslarına, yemek kurslarına ve  okuma yazma kurslarına gidiyorlar.

Soru: Bundan kimler etkilendi?

Cevap: Bu durumdan mahallemde yaşayan kadınlar etkilendi.

Soru: Bu durum sizin yaşamınızda hangi değişimlere sebep oldu?

Cevap: Halk Eğitim Merkezleri sayesinde bende dikiş nakış kursuna yazıldım ve kendimi geliştirme fırsatı buldum. Yakın arkadaşlarım da diğer kurslara kayıt oldu ve hep birlikte mutlu şekilde kurslara gidiyoruz.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları hakkında bilgiler verdik. Eğer diğer sayfalarda boş kalan ödevleriniz varsa aşağıdaki sayfalara giderek soru ve cevapları görebilirsiniz.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.