Eğitim Dili

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları

28.12.2022
0 / 5

Your page rank:

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları MEB yayınları tarafından sorulan soru ve cevapları bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. MEB tarafından basılan bu kitaplarda ilk ünite olan Toplum İçinde Ben ünitesiyle Sıra Sizde bölümlerinde sorulan sorunun cevabı aşağıda yer almaktadır.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları

Soru: Aşağıdaki resimlerde yukarıda anlatılan değişimlerden hangilerini görüyorsunuz? Sıra Sizde Siz de meydana gelen değişimlerden birini aşağıdaki alana çiziniz.

Cevap:  Aşağıda yer alan resimlerde yeni açılan bir kütüphaneden öğrenciler yararlanıyor. Okula yeni atanan bir öğretmen öğrencilerine ders veriyor. Mahalleye yeni açılan mekanlarla yeme-içme etkinlikleri artmış ve insan sayısı da artmaya başlamıştır. Yeni okul ve üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrenciler gelmeye başlamış ve yeni yurtlar yapılmaya başlanmıştır. Mahalleler daha kalabalık hale gelmiş ve öğrenciler için yeni açılan okullara yeni öğretmenler gelmiştir.

Eğer sizin de oturduğunuz yerlerde böyle bir değişim varsa, sizlerde hayal gücünüzü kullanarak bir değişim çizimi yapabilirsiniz.

5. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı ile ilgili sizde bir cevap yazdıysanız aşağıda bulunan yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Daha fazla ödev soru ve cevapları için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ödevlerinizi hızlı şekilde yapabilirsiniz.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.