Eğitim Dili

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları

27.12.2022
0 / 5

Your page rank:

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları güncel olarak sorularıyla birlikte yazımıza eklenmiştir.  5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB tarafından yayınlandı ve öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında dağıtımı gerçekleştirildi.  5.Sınıf sosyal Bilgiler Ders Kitabının ilk ünitesi içerisinde olan Toplum İçinde Ben içerisinde Zehra ile ilgili sorunun cevabı aşağıda yer almaktadır. 

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları

Soru: Sosyal Bilgiler dersinde öğrendiği bilgilerin vatandaş olarak Zehra’ya ne tür katkıları olmuştur? Yazınız.

Cevap: Zehra Mahallesinde oluşan çöpler için belediyeye 4.sınıfta öğrendiği bilgiler sayesinde bir dilekçe yazmış ve dilekçe sonucunda çöpler belediye tarafından temizlenmiştir. Zehra bir vatandaş olarak dilekçe hakkını kullanmış oldu. Mahallesine karşı duyarlılığıyla birlikte dilekçe yazmanın önemini de kavramış oldu.

Yine aynı sayfanın alt kısmında bulunan Sıra Sizde bölümünde yer alan sorunun cevabını verelim.

Soru: Sosyal Bilgiler dersinde öğrendiklerinizin size ne gibi faydaları oldu? Örnekler veriniz.

Cevap: Sosyal Bilgiler dersiyle dilekçe yazmanın önemini ve sonuçlarını öğrendim. Bunun yanında hak ve sorumluklarım konusunda da bilgi sahibi oldum. Sorunların nasıl çözülebileceği, bir sorun karşısında neler yapılacağı hakkında bilgi sahibi oldum. Devlet kurumlarıyla nasıl iletişime geçileceği ve devlet kurumlarından bir istekte bulunulacağı zaman nasıl dilekçe yazılacağını öğrendim. Sosyal Bilgiler dersi bana kültürümü, ulusal bilincimi, sevgi saygı ve demokrasi gibi kavramları öğretti. Ülkemi ve dünyayı yakından tanıma fırsatı sundu. Teknolojinin nasıl kullanılacağını ve zararlarını öğretti.

Eğer sizde 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları ile eklemek istedikleriniz varsa aşağıdaki bulunan yorum kutusunu kullanabilirsiniz. Sizde soruları cevapladıysanız arkadaşlarınızla buradan paylaşabilirsiniz.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2023 Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır.